Home / Seo / Yeni Siteler İçin Seo Çalışması

Yeni Siteler İçin Seo Çalışması

Yeni açılan internet sitelerinde seo çalışması en kritik konulardan bir tanesidir. Öncelikle web siteniz hangi kategoriden olursa olsun, düzenli olarak güncel ve özgün içerik eklenmesi çok önemlidir. Bunlara ek olarak sitenize ait sosyal medya hesaplarının olması gerekmektedir ve bu hesaplara sitenize yeni girdiğiniz içerikleri paylaşmanız gerekmektedir. Ama bu sosya paylaşım sitelerinin yeterince takipcisi olmadığı için size çok büyük faydası olacağı söylenemez sizlere backlink kazanmanızı sağlar ve başlangıc için bu yeterlidir ama diğer bir taraftan sosyal medyanın en büyük faydası reklamlar ile hem takipçilerinizi hemde sitenize ziyaretçi arttırmanıza büyük olanak sağlar. Bu ziyaretci artışları sayesinde siteniz çok daha hızlı index alacaktır. Bu da ziyaretçilerinizin içeriklerinizle eş zamanlı artışı için oldukça etkili bir yöntem olacaktır.

İçerik ve sosyal medya dışında genel backlink çalışmaları için başlangıçta 2 yol izleyebilirsiniz.

Siteniz ile alakalı ikinci bir site kurarak bunu paravan site amacıyla kullanıp ana sitenizi destekleyebilrisiniz. Bu işlemi yapacaksanız paravan siteye güncel içerik sağlamanız gerekmektedir, bu sayede paravan siteniz çok güclü bir backlink kaynağı olacaktır.
Sitenizle doğrudan alakalı, eğer ki bulamazsanız sitenize benzer bloglardan veya sitelerden tanıtım yazıları satın alarak, kaliteli ve doğal backlinkler elde edebilirsiniz. Bunların size her zaman faydası olacaktır. Sizlere parayla satın almanızı tavisye etmem fakat sektöründe çok iyi olan siteler, bloglar bu tanıtım yazılarını belli bir miktar para karşılığında satmaktadır.
Bu iki dediğimden bir tanesini yapmanız sizlere fayda sağlar ama diyorsanız ben daha fazlasını istiyorum o zaman yapmanız gereken ikisini bir arada yapmanız o zaman siteniz çok daha iyi noktalara gelecektir. Bunlar temel(başlangıc) düzeyde çalışmalar olduğundan bir sorun teşkil etmeyecektir. Ancak rakiplerinizin çok fazla olduğu bir siteniz varsa bir takım yollar uygulamanız gerekmektedir. Bunlar için birkaç ipucu vermek gerekirse;

Bazı uygulamalar ve programlar sayesinde rakiplerinizin backlinklerini kontrol ederek sizde oralardan backlink alabilirsiniz (Bu uygulamaları öğrenmek için En İyi ve En Kullanışlı Backlink Sorgulama Uygulamaları adlı yazıma bakabilirsiniz)

Sözlük sitelerinde sitenizin url sininde içinde yer aldığı paylaşımda bulunabilirsiniz sonuçta sözlük sitelerine güncel yazı girilmektedir google botlarıda bu sitelerde sürekli gezmektedir. Bu sayede çok daha hızlı backlink ve index alabilirsiniz,
Sizlere tanıtım yazısı almanızı önermem diye söylemiştim fakat bazı siteler varki önemli ve prestijli siteler bu sitelerden sadece para ile satın alınabilir. Bu sitelere örnek veriyim haber siteleri alanında çok iyi noktalara gelmiş bir haber sitesinden alacağınız tanıtım yazısı size yol, su ve elektrik olarak geri dönecektir:)
İndex sayısı yüksek forum sitelerine link paylaşımında bulunmak veya link satın almak
Yarışmalar ile insanları sitenize teşvik edip sitenizi yaymayı sağlamak,

Her şeyden önemlisi bir uzmandan destek almak(Bu illaki de para ile olmak zorunda değil parasız destek verip sizlere ne yapmanız gerektiğini söyleyecek bir sürü kişi bulunmaktadır. Eğer bu desteği benden isterseniz sizlere seve seve yardımcı olurum. Bana bu konu için İLETİŞİM bu link aracılığı veya sitenin iletişim kısmını tıklayarak ulaşabilirsiniz)

About admin

Check Also

Black Hat(Siyah şapka) Seo Tekniği Nedir?

Adından da gördüğünüz siyah şapka olarak tabir edilen bu çalışma Google tarafından kabul edilmeyen bir ...

One comment

  1. Bir site için çalışma yaptım siteniin infosu gitti neden olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir