Home / İnternet / Web siteleri ile her şey elinizin altında

Web siteleri ile her şey elinizin altında

İçinde bulunduğumuz zaman dilimi içinde, bütün değer algılarımız değişmiş ve alışkanlıklarımız da bir kenara itilerek, biz insanlar da son derece değişken bir hal almışızdır. Geçmişimizde bin yıllar boyunca yaşadığımız gelişimlerin çok yavaş ilerlediğine, bu yılki çalışmaları görerek karar vermişizdir. Adeta bilim ve teknoloji, ardı ardına patlayan bombalar gibi insanlara yeni kapılar açarken, internet Dünyasının insana sunduğu fırsatlar karşısında büyük bir hız ile insanlar sanal Dünyayı parselleme çalışması içine girmişlerdir. Alımı ve kullanımı kolay olan web siteleri, internetin satışa çıkmış ucuz dükkânları konumuna gelmiştir.

Web sitelerinin bir birinden çok farklı görevleri vardır. Aslında bu görev farklılığı tamamen bu sitelerin sahiplerinin inisiyatifine kalmış olan bir şekillenmeden ibarettir. Sitenin nasıl bir amacı olup, ne yönde çalışacağına karar veren site sahipleri, o yönde çalışmalarını devam ettirerek, ya tedarik ya da hizmet gibi konularda hizmet sunarak üye sayıların artırmak ya da ürün satıp para kazanmak gayreti içine girmişlerdir. Ticaret ile uğraşan bütün firmalar da internet sitelerine olan ilgiyi görerek, kendi web sitelerini tasarlamaktan geri durmamışlardır. Adını duyuran ve insanların güvenini kazanmayı başaran siteler, bu internet ortamı sayesinde AVM ler de satış yapan mağazaların cirolarını bile geçmeyi başarmışlardır. Aynı şekilde arkadaşlık ve oyun sitelerinin yanı sıra sosyal paylaşım siteleri de milyonlara varan üyelere sahip olarak reklam olsun ya da özel üyelik gibi pek çok konuda kazançlar saplamışlardır.

Bu gün nerde ise her evde ya da mobil internet sayesinde her bireyde bu sitelere ulaşım imkânı sunulmuştur. En başta bilgi almak olmak üzere, her amaç için bu sitelerden yararlanmaktayız. Bazen aklımıza bile gelmeyen alanlarda bile bizlere hizmet veren internet siteleri, hayatımızı oldukça kolaylaştıran bir unsur haline gelmiştir. Bize düşen ise bu gelişimlerin gerisinde kalmadan bu imkânlardan yararlanma yoluna gitmektir.

About admin

Check Also

TEKNOLOJİ İLE GÜVENLİĞİN BİRLEŞİMİ

İnsanların tüm dünya üzerinde kullandıkları güvenlik önlemleri, önlem alınacak durumlara karşı değişiklik gösterebilmektedir. Bu durum ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir