Home / Sosyal Medya / Twitter kullanıcı artıyor

Twitter kullanıcı artıyor

Sosyal ağların Facebook ile birlikte en vazgeçilmez sitesi şüphesiz Twitter. Twitter temelde 140 karakterden oluşan gönderilerle ortak iletişim kurmaya yarayan ve milyonlarca kullanıcısı olan bir dünya markası durumunda.

Bilindiği gibi Twitter’in sahibi Jack Dorsey ve Twitter ilk zamanlarda çok daha küçük bir siteydi ve bir iş grubu kitlesini temele alıp bu işçilerin yani bir şirket işçilerinin ortak bir platformda buluşturulması ve bu şirket işçilerinin arasında bir haberleşme ve iletişim ağı oluşturmayı esas alıyordu. Ancak şimdi dünyada çok geniş bir kitle bu siteyi kullanıyor ve 500 milyona yakın kullanıcısyla sayılı  büyük sosyal paylaşım ağları arasında gösteriliyor.

ABD tmelli Twitter’ın en çok kullanıcısı yine Amerikada ve 100 milyondan fazla bir kullanıcı kitlesi bu ülkede  bulunuyor..

Twitterin ABD’den sonra en çok kullanıcı barındırdığı ülke Brezilya ve Brezilyayı da Japonya izliyor. Görüldüğü gibi ilk üçte bir Avrupa ülkesini göremiyoruz.

2011 yılında Twitter istatistiklerine göre dünyada günde tam 250 milyon tweet atılıyordu bir sene sonra yani 2012 yılında twitter’in aktif kullanıcı sayısı 140 milyonu buldu ve günde tam 340 milyon tweet atılıyor.

Gittikçe büyüyen Twitter mobil reklam sitesi olan  MoPup u satın aldı.

Twitter simgesi olan açık mavi kuşun ismi ise Larryç

Bu sosyal paylaşımının ülkemiz istatistikleri ise şöyle;

Ülkemizde en çok twwet saat 21.00 ve 22.00 arasında atılıyor zira bu saatlerde yayınlanan Türk dizileri tweetlerde ki temel konu oluyor ve diziyi izleyen vatandaş hemen   diziyi Twitter’da yorumluyor.

En çok tweet ise Cuma günü atılıyor ve insanların yoğunlukla attığı  Hayırlı Cumalar’ tweeti Cuma günü bir tweet patlaması yaşatıyor.

En çok tweet ülkemizde İstanbul’dan atılıyor ve ülke genelinde ki payı ise %53.. İstanbulu ise Ankara izliyor.

Anlaşıldığı üzere Facebook gibi Twitter’da ülkemizde oldukça yaygın.

About admin

Check Also

Sosyal Medya Pazarlama Yönetimi

Öyle bir dünya düşününki, yaptığınız her şey size ait ama farklı bir kimliğe bürünebilir, farklı ...

One comment

  1. ben bir türlü alışamadım faceden şaşmıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir