Home / Sosyal Medya / Sosyal Medya Pazarlama Yönetimi

Sosyal Medya Pazarlama Yönetimi

Öyle bir dünya düşününki, yaptığınız her şey size ait ama farklı bir kimliğe bürünebilir, farklı bir cinsiyete girebilir, farklı bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Yani bu aslında fiziksel hayatta yapamayacağımız bir şey… Belki de insanlar arasında söylemeye çekindiğimiz onca şeyi buradan söyleyebilir ve kendimizle aynı düşünceleri paylaşan insanları bulabiliriz. Yaşımızı çok büyültebilir ya da küçültebiliriz. İstersek bunların hepsini sosyal medya ve internet üzerinden kolayca yapabiliriz. Özellikle yeni neslin elinde çokça gördüğümüz ve tablet ve akıllı telefonlarla her an her yerde çevrimiçi olabiliyorlar. Yani mekan ve zaman gözetmeden her an etkileşim içindeler. Hal böyle olunca toplum daha çok bireyselleşiyor ve bilişim toplumuna doğru gidiyoruz. Sosyal medya pazarlaması değer kazanıdığı için artık her şirket bunu değerlendirmektedir.

Artık dünyada yer altında çalışıldığı kadar yer üstünde de hatta sanal yerde de çalışan milyonlarca insan var. Bunlar sanayi ötesi toplumda ortaya çıkan bilgi işçileridir. Özellikle uluslararası yapıya sahip olan şirketler, bilgiyi bir sermaye olarak görmektedir. Onun saklanması, yorumlanması ve işlenmesi şu anda ekonominin temelini taşımaktadır. Yani bilgiye sahip olan kazanır… Yeni çağ dehaları da buna kafa yormuş ve bu ağda insanları bir araya toplayan sosyal medya hesaplarını yaratmışlardır. Bir nicke ve profil fotoğrafına ihtiyaç duyduğunuz bu kanallarda, istediğiniz insana ulaşabilirsiniz. Belki de ilkokul arkadaşınızı belki de hiç tanımadığınız hayatınızın aşkıyla burada karşılaşabilirsiniz. Sosyal medya pazarlaması yöntemleri sayesinde markanızı daha ön planda görebileceksiniz.

Yapmanız gereken aratma kelimesine tıklamak ve istediğiniz kelimeyi aratmak. İşte dünyanın nüfusunun bir bölümü burada! Böyle bir dünyada kim olmak istemez ki? Sınır yok, kısıtlama yok! Etkileşimin bu kadar yoğun olan sosyal medya da tabi ki her şey bu kadar da ılımlı değil. Bazen karşıt görüşlere sahip ya da birbirini sevmeyen insanlar bu mecralardan birbirlerine hakaret etmekte ve nefret söylemini gerçekleştirmektedirler. Denetlenemeyen bu dünyada aslında bunu yapmak oldukça kolaydır. Bunun yanında aynı düşüncelere sahip insanlar sosyal medya mecralarında bir araya gelerek gündem oluşturmakta pek çok sosyal önemli meseleye dikkat çekmektedirler. İşte böyle bir dünyaya kapılarımızı açtığımıza göre bakalım ilerde bizi neler bekleyecek ve neler yapacağız… Belki sosyal medyaya bir daha bu kadar merak salmayacak belki de daha geliştirilmiş halleriyle orada tamamen olmak isteyeceğiz…

About admin

Check Also

Sosyal Medya Danışmanlarında En Çok Aranılan Özellikler

  Günümüzde neredeyse bütün firmaların sosyal medya adresleri vardır ve bu firmalara müşterileri genellikle sosyal ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir