Home / Akıllı Telefon / Sony Xperia M5 Akıllı Telefon

Sony Xperia M5 Akıllı Telefon

Sony Xperia M 5 ile akıllı telefon pazarına yeni bir model daha eklendi. Orta düzeyde olan bu telefon uygun fiyat konusunda ve bu fiyata bu özellikler dedirtecek konumda sizlere sunuluyor.

Sony Xperia Z 2 ile zirve yarışı yapacağı yeni nesil akıllı telefon modeliyle tanıtımını gerçekleştiren Sony Suya dayanıklı Xperia M5 Android akıllı telefonunuzun  modelini Orta segmentte yarışmaya hazırlanan Xperia M 5  5 inç ekran büyüklüğüne sahip olmasıyla beraber qHD 960 x 540 piksel çözünürlükte bir ekrana sahip. Xperia M5 4K kalitesinde keskin, net ve parlak videolar çekmeye hazır, güçlü bir kamera ile donatılmıştır.  30 dakikaya kadar 1,5 metre derinlikteki tatlı suya daldırılabilen cihazlarımız ekran boyutu ve çözünürlüğü ile LG ‘ nin yeni çıkaracağı G 2 Minisine rakip olacağı düşünülüyor. Görünüyor ki işlemci modelleri de benzer olduğu düşünülmektedir. Xperia M   Üründe 2.0 GHz hızında çalışan 64 bit MediaTek Helio X10 8 çekirdekli işlemciye yer veriyor.  Ama farklı bir noktası ise hem tek hem de çift sim kartla çalışabilir olmasıdır. Donanımsal özellikler olarak en büyük farkı ise 3 GB Ram bulunması cazip gelmektedir. Exmor sensörlü olduğu düşünülen kamerası ile 13 MP kamera sunarak kaliteli görüntü yakalamamızı sağlamaktadır. 2600 mAh pil ile bu telefon için yetmektedir ve uzun süre dayanabilmektedir. 3 farklı renkle sunulacağı düşünülen Xperia M 5 siyah, beyaz ve mor olması düşünülmektedir. Tasarım yönünde ise Japon üretici aynı tasarımını korumaktadır. 145 x 72 x 7.6 mm kalınlığında ki kasası ile kendi sınıfındaki en ince 4G telefon özelliğini taşımaktadır. Xperia M 5 grafik gücünü Qualcomm’un Adreno 305 işlemcisinden alırken, ekran çözünürlüğü düşük tutulduğu için hız anlamında oyunlarda sıkıntı yaşanmayacaktır. Kamerası 4x yakınlaştırma yapabilen Xperia M 5’ye , Android 5.0.2 (Lollipop) işletim sistemi eşlik ediyor.

Stamina modu ile pil süresi arttırabilen telefon, tam şarjda 8,5 saate kadar video oynatabiliyor. Önümüzdeki haftalarda piyasaya çıkması beklenen Xperia M 5‘nin fiyatı 1500 lira  ancak orta segmentte yeni modellerle birlikte rekabet artacak ve fiyatlar düşecek gibi görünüyor.

About admin

Check Also

Casus program veya casus yazılım

Casus program veya casus yazılım denildiğinde isimlerinden de çağrışım yaptığı üzere kullanıldıkları bilgisayar veya akıllı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir