Home / Bilgisayar / SONY VAIO Tablet Bilgisayar

SONY VAIO Tablet Bilgisayar

Eğer yüz binlerce yıl geçmişimiz olduğunu düşünürsek, son yüz yılın insanlık adına çok daha farklı geçtiğini söyleyebiliriz. Uzun yıllardır yürütülen bilim ve teknoloji çalışmaları, nerede ise bütün meyvelerini bu son yüz yılda hatta son birkaç on yıl içinde verdiğini söyleyebiliriz. Bunda en önemli faktör de hiç kuşku yok ki insan beyni örnek alınarak yapılan çalışmalar ve bu çalışmaların sonucu olarak ortaya çıkan bilgisayar teknolojisidir. Her yeni buluşta olduğu gibi, evvele çıkan modeller oldukça büyük olup, zaman içinde daha fazla gelişerek, hem küçülme hem de daha fazla fonksiyon kazanma bilgisayar teknolojisinde de yaşanmıştır.

Bilgisayar teknolojisinde atılan en büyük adım olan, dev bilgisayarlar yerini masa üstü bilgisayarlara bırakırken, onların ardından çıkan lap toplar da bu gelişimin bir parçası olmuştur. Günümüzde ise bu küçülme tablet bilgisayarlar ile devam etmiştir. Dokunmatik ekranı ile kolay bir kullanıma sahip olan bu cihazlar, kolay taşınabilir ve hafif olması ile de insanlar tarafından, oldukça fazla rağbet görmüştür. Elektronik üretim konusunda Dünya nın öncü kurumlarından biri olan Sony firması da bu tablet bilgisayar tasarımı ve üretimi konusunda önemli adımlar atmıştır. Sony Vaio Tap 11 SVT11218STB Tablet PC bilgisayar da özellikli ve gelişmiş yapısı ile insanların kullanımına sunulan önemli bir ürün olmuştur. 4 GB DDR3 1600 MHz (Max 4 GB)  e sahip olan bu tabletin, Intel Core i5 4210Y – 1.5 GHz (Turbo Boost Teknolojisi ile Max 1.9 GHz) 3 MB Önbellek ve 128 GB sabit disk kapasitesi ile insanların dikkatini çekmeyi başaran bu tablet PC Microsoft Windows8 yazılımı ile de çok tercih edilen bir tablet bilgisayar olmuştur.

Bu küçük bilgisayarların taşıması ve kullanması kolay olduğu için hızla yaygın bir kullanıma sahip olduğunu görmekteyiz. Bu cihazların, çok özellikli olması sayesinde, nerede ise herkesin kısa süre içinde bunlardan birini, cebinde ya da çantasında taşıyacağını söyleyebiliriz.

About admin

Check Also

Casus program veya casus yazılım

Casus program veya casus yazılım denildiğinde isimlerinden de çağrışım yaptığı üzere kullanıldıkları bilgisayar veya akıllı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir