Home / Akıllı Telefon / Sony SmartWatch 3

Sony SmartWatch 3

Akıllı saat alanında her geçen gün yeni modeller piyasaya sunulurken bu konumuzda incelememize Sony’nin bu alandaki en son modeli olan Smart-Watch 2 konuk oldu. CES’de giyilebilir teknolojiler bundan sonra çok daha fazla önem vereceği kesinleşen Sony’nin yeni akıllı saati, firmanın bu alanda piyasaya sunduğu ilk ürünlerinde biri olan SmartWatch’un ikinci versiyonu. Android işletim sistemli yeni akıllı saat olan SmartWatch 3 ′de 320 x 320 Pixels  çözünürlüklü 1,6 inç LCD ekran yer alıyor. SHS, e-posta, Facebook ve Twitter bildirimlerini görebildiğimiz akıllı saatte şu anda 250 adet uygulama kullanılabiliyor, NFC ve Bluetooth 3.00 bağlantı özelliklerine sahip olan cihazın son dönemde çok sayıda Sony ürününde görmeye başladığımız suya ve toza dayanıklılık özelliği de var.

Yeni akıllı saat, işin özeti diğer pek çok modelde olduğu gibi başlı başına bağımsız bir ürün değil. Daha çok akıllı telefonlar ile kullanılabilen yardımcı bir aksesuar olarak dikkat çekiyor. Örneğin telefonunuza gelen çağrıları ya da Twitter ve Facebook gibi bildirimleri takip edebiliyorsunuz. Fakat çağrı yanıtlama ya da bildirimlere yanıt verme imkânınız yok. Çünkü cihaz üzerinde herhangi bir hoparlör, mikrofon ya da klavye yer almıyor. Hızlıca yeni akıllı saatin ekranını ve nasıl kullanıldığını da anlatalım. Android 4,3 veya üzeri sürümleri çalıştıran akıllı telefon ya da tabletler ile çalışan SmartWatch 3, NFC veya Bluetooth 3.0 ile kolayca cihazınıza eşleştirebiliyoruz. Biz yine bir başka Sony olan Xperia Z1’de yer alan NFC özelliği sayesinde cihazı kolayca bağlanıyoruz. Bundan sonra sıra geliyor yeni saatimize uygulama yüklemeye ve onları yönetmeye. Bunun için de ilk olarak marketten Sony’nin Smart Connect uygulamasını cihaza indirmeniz gerekiyor. Cihazınıza indirdiğiniz bu uygulama üzerinden saatinizde yer almasını istediğiniz uygulamaları indirip kullanabiliyorsunuz.

About admin

Check Also

Casus program veya casus yazılım

Casus program veya casus yazılım denildiğinde isimlerinden de çağrışım yaptığı üzere kullanıldıkları bilgisayar veya akıllı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir