Home / Seo / Siteye link alırken nelere dikkat etmeli

Siteye link alırken nelere dikkat etmeli

Çoğu seo ile ilgilenen site içerisindeki link çıkışlarının ne kadar önemli olduğunu bilir. Aama daha önemli olan bir konu vardır o da esas konu linklerinin kalitesidir. Sizlere şöyle acıklıyım eğer ki siteniz teknoloji üzerine bir site ise gidip de sağlık konusunun anlatığıldı bir siteden link almak, teknoloji sitesinden alacağınız link’e nazaran çok çok daha az etki edecektir.

Bunu yazmamdaki asıl amac alacağınız linklerin siteniz ile alakalı olmasına çok dikkat edin. Başka sitelerinde sizlere faydası dokunur ama siteniz ile alakalı alacağınız linklerin kalitesi çok daha fazla olur. Ayrıca sitenizle alakanın yanı sıra pagerank değeri yüksek, ön planda olan sitelerden alınan linkler ile pagerank değeri düşük, ön planda olmayan yani Google’da sıralama acısından çok fazla düşük olan siteler arasında dağlar arasında dağlar kadar fark var. Özetlemek gerekirse siteniz ile yakından alakalı alacağınız “linklere içeriksel link” inaaşı denir. Bu içeriksel link inşaası, aynı zaman da link inşşası işleminin en temel kurallarından biri olarakta görülür.

Şunu da söylemek istiyorum bu yöntem ile elde edeceğiniz hit ziyaretçilerin sizin sitenize geri gelme olasılığını da daha da yüksek yapacaktır. Çünkü link verdiğiniz site deki içerikler ile sizin sitenizdeki içerikler aynı bu da sizin daha fazla ilgi cekecektir. Bu nedenle link buildin(link inşaası) yaparken sizin sitenize en yakın olan siteleri secmeniz gerekmektedir ama eğer ki öyle bir site bulamazsanız başka siteler den de link alabilirsiniz bunun da size faydası olur sonuçta nerden yarar gelirse kardır.

About admin

Check Also

Black Hat(Siyah şapka) Seo Tekniği Nedir?

Adından da gördüğünüz siyah şapka olarak tabir edilen bu çalışma Google tarafından kabul edilmeyen bir ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir