Home / Seo / Paravan blog seo ilişkisi

Paravan blog seo ilişkisi

Bu yazımda sizlere seo için gerekli olan paravan site/bloglar hakkında bahsetmek istiyorum. Paravan site/blog ları sitemiz için bir besleme kaynağı olarak düşünebiliriz. Bunu bilgi edinme olarak da görebiliriz. Bilgi okudukça gelişir. Okuduğumuz yazılar, makaleler, kitaplar kendimizi geliştirmemiz için bir besleme kaynağıdır. Bunu seo’da düşündüğümüzde paravanlar da sitemizi geliştirmek için bir besleme kaynağıdır. Paravan site/blogların ne olduğuna dahi bu kadar bahsettiğim yeter biraz da paravanları nasıl kullanacağımızdan ve sitelerimize nasıl yarar sağlayacağımız dan bahsetmek istiyorum.Biliyoruz ki paravanlar bir besleme kaynağı(link paylaşımı) imkanı sağlayan yerlerdir. Tabi bu link paylaşımını yapabilmek için paravan blog/siteler oluşturmak zorundayız. Bu paravanları ücretsiz blog imkanı sağlayan sitelerden oluşturabiliriz. Bu siteler; blogspot, wordpress, weebly,tumblr…. diye sıralayabiliriz. Ben sizlere en popüler olanları yazdım. Şimdi bazılarınız diyebiliriz bu oluşturacağımız paravanlar ücretsiz sitelerden mi olmak zorunda? Tabi ki de değil. Belli bir ücret karşılığında paravanlar da oluşturabilirsiniz ama size tavsiyem ücretsiz blog sitelerini kullanmanız. Oluşturacağınız ücretli paravanlar ile ücretsizler arasında bir fark yoktur.

Şimdiye kadar ki yazımda paravanların nasıl ve nereden oluşturacağımız dan bahsettim. Şimdi biraz da sitelerinize nasıl fayda sağlayacağımızdan bahsetmek istiyorum. Oluşturacağınız paravanlar besleme yapacağınız site ile alakalı bir site olmak zorunda. Örnek vermek gerekirse; Ana siteniz teknoloji üzerine bir tanıtım sitesi ise paravanlar da teknoloji üzerine olmak zorunda. Oluşturacağımız bu paravan sitelere özenle bakmak zorundasınız. Bu paravanlara özgün yazılar girmek zorundasınız. Şimdi bazılarınız diyebilir neden özgün içerik? Biliyoruz ki google özgün içerikleri olan sitelere daha fazla önem verir ve ön plana çıkarır. Bunu düşünecek olduğumuzda özgün içerik olmayan bir paravan site/blog google tarafından tarafından önemsiz bir site olarak nitelendirilir. Google tarafından önemsiz olarak nitelendirilen bir site güçlü bir backlink kaynağı yani bir besleme kaynağı(link paylaşımı) olabilir mi sizce. Bu sorunun cevabını size bırakıyorum.

Biraz da paravanlar da yazılarımızın kaç tane olması gerektiği, kaç kelime arası olması gerektiği, ne zaman link paylaşımı yapılması gerektiği ve link paylaşımının nasıl olması gerektiğinden bahsetmek istiyorum. Bu paravanlar da 20-25 yazı olduktan sonra link paylaşımı yapmanızı öneriyorum. Tabi diyebilirsiniz bu biraz fazla değil mi? Hayır değil. Bir çok seo ile ilgilenen kişiler 3-5 yazı paylaştıktan sonra link paylaşımı yapar. Unutmayın ki google da siteyi görebilir. Gerçek bir site olduğunu veya olmadığını anlayabilir. Paylaşacağımız 3-5 yazının backlink acısından bir önemi yoktur.Güçlü ve daimi bir backlink yani besleme kaynağı istiyorsak paravanların da güçlü siteler olması gerekir. Bu paravanlara günde en az bir yazı eklemenizi tavsiye ediyorum tabi daha fazla yazabilirseniz bu sizin yararınıza olur. Fazla derken her bir paravana günde 3-4 yazıdan fazla yazılmamalıdır. Kelime aralığına bakacak olursak 100-150 kelime arası olmasını tavsiye diyorum tabi daha fazla yazarsanız bunun size zarardan çok yararı olacağını söyleyebilirim. Link paylaşımı ise 20-25 arası yazı yazdınız diyelim artık paravanlar kendi sitenizi tanıtabilirsiniz. Bu tanıtımlar bir yazı içinde kendi sitenizin isminin içinde olduğu bir yazı olabilir. Örneğin;  “Ülkemizde şu an kullanım alanı çok dar olmasına rağmen akıllı saatlerin popülerliğinin gün geçtikçe artacağı bariz bir gerçektir. Akıllı saatler ile ilgili son teknoloji haberlerini www.teknoindeks.com adresinden takip edebilirsiniz”. Devamı olarak da paravan site/bloglara her 7 8 paylaşımdan sonra link paylaşımı yapabilirsiniz sağlıklı olanı budur.Tabi bu benim düşüncem.

Paravanlar la ilgili olarak bahsetmek istediğim en önemli özelliklerden bir tane paravanların kaç tane olacağı. Bunu size şöyle acıklıyım her şeyin fazlasının zarar olduğunu biliyoruz. Bir anda çok fazla açılan paravanların yarardan çok zararı olur. Eğer siteniz yeniyse başlangıç olarak size 2-3 tane tavsiye ederim tabi bu domain yaşı ilerledikçe, giren sayısı arttıkça, ve içerik sayısı fazlalaştıkça paravanların sayısını artırabilirsiniz. Link çıkışlarınız yani link paylaşımlarınız site ile doğru orantılı olmalıdır. Bu şekilde kullanılan paravanların zaman içinde ciddi bir faydasını görebilirsiniz.

About admin

Check Also

Black Hat(Siyah şapka) Seo Tekniği Nedir?

Adından da gördüğünüz siyah şapka olarak tabir edilen bu çalışma Google tarafından kabul edilmeyen bir ...

One comment

  1. bu işi yaptım ama ne kadar zamanda fayda görürrüm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir