Laptop almak istiyorsanız ancak alırken dikkat etmeniz gereken kuralların tümünü bilmiyorsanız bu yazımızdan yararlanarak Laptop alırken dikkat etmeniz gereken her şeyi öğrenebilirsiniz. İşte Laptop alırken dikkat etmeniz gereken o kurallar;

1-Boyut

Ekran ve klavye boyutunun birbiri ile orantılı olmasına dikkat edin ve Laptop’unuzun boyutunu en uygun şekilde seçmeye çalışın. Gereğinden fazla büyük Laptop bilgisayarlar taşınmasında zorluk yaratabilir.

2-USB ve Diğer Giriş Yerleri

Daha büyük ölçüdeki Laptop bilgisayarlarda diğer Laptop’lara oranla daha fazla USB ve Ethernet kablosu gibi giriş yerleri mevcut olur. Ancak küçük olduğu halde de daha fazla USB ve diğer giriş yerleri olan Laptop bilgisayarları isteğinize göre tercih edebilirsiniz.

3-İşletim Sistemi

Hem Laptop hem de yeni çıkan Windows 8 işletim sistemine para ödemek istemiyorsanız satın alırken içerisinde gömülü olarak Windows 8 bulunan Laptop bilgisayarları seçebilirsiniz. Fiyatları diğer Laptop bilgisayarlara göre biraz değişiklik gösterse de bu seçimi yapmanız daha doğru olacaktır.

4-Çözünürlük

Ekran çözünürlüğü Laptop bilgisayar satın alınırken dikkat edilmesi gereken en büyük unsurlardan sadece bir tanesi.  Ekran çözünürlüğü yüksek olan Laptop bilgisayarlarda masaüstü simgeleri kimi zaman çok küçük kimi zaman ise gereğinden fazla büyük görünebiliyor. Her ne kadar bazı ayarlamalar yolu ile düzeltilse de fazla yüksek çözünürlükte olmayan Laptop bilgisayar ekranlarının yerini tutmuyor.

Daha uyulması gereken birçok kural vardır ancak başta gelenleri bunlardır. Bu kurallara dikkat ederek daha iyi bir Laptop tercihi yapabilir ve bilinçsiz olarak Laptop almak yerine daha karlı çıkabilirsiniz. Laptop bilgisayar alırken dikkat etmeniz gereken başka bir unsur ise Laptop bilgisayarı satın alacağınız yerdir. Her ne kadar da en çok yetkili satış mağazalarının tercih edilmesi gerekse de bu sizin takdirinize kalmıştır.