Home / İnternet / Google Play den Para kazanma

Google Play den Para kazanma

Son zamanlarda android ve ios işletim sistemli telefonlarda Google Play herkesin ilgisini çeken ve gerçekten severek oynadığı oyunların sürekli arttığını ve uygulama üreticilerinin bu konuda ciddi paralar kazandığını görmekteyiz. Ama hiç merak etmediniz mi bu oyun yapımcıları nereden para kazanıyor?  Eğer gerçekten merak ediyorsanız bunu size söyleyeceğim tabi beni okumaya devam ederseniz.Bu oyunlar hakkında benim ve tüm dünyanın ilgisini çeken bir oyun var ve bu oyunun geliştiricisi Vietnamlı Dong Nguyen günde yaklaşık 50 bin dolardan daha fazla bir gelir elde ediyor. Bu geliri duyunca kalp atışlarınızın hızlandığını hisseder  gibiyim. Çünkü benimde bu geliri duyduğumda kalbim yerinden çıkacak gibiydi. Peki bu gelir nerden geliyor. Bir oyun geliştiriceksin ve bu oyundan günde 50 bin dolardan daha fazla gelir elde ediceksin. Sadece bir oyundan. Bana komik geliyor. Herkese komik gelir. Sokaktan çevirdiğiniz 10 kişinin 10′unada sorsanız sizi ciddiye almazlar bile. Grafikleri bile küçükken ataride oynadığımız ” Mario ” yu anımsatan ve inanıyorumki yapımı en fazla bir günü geçmeyen bir oyundan bahsediyoruz.  Aklınızdaki soruları duyuyor gibiyim. Oturup bizde bu işlerle uğraşsak ve bir oyun tasarlayabilcek eğitimi alsak bizde bu kadar para kazanıp meşhur olabilirmiyiz? Bu soruların cevabı eğer herkesin ilgisini çekecek ve bağımlılık yaratacak, insanları birbirleriyle yarışa sokacak bir oyun tasarlarsanız kesinlikle evet. Bu arada oyunun ismi Flappy Bird.

Eğer bu tarz oyunlardan nasıl para kazanıldığını merak ediyorsanız size tek kelime ile açıklayabilirim. ” Reklamlar ”. Oyunları oynarken sağda solda açılan reklamları görmüşsünüzdür. Hatta her internet sitesinde bu reklamları görürsünüz. Her açtığınız reklamdan internet sitesinin sahibi yada oyunun geliştiricisi anlaşmasına göre bir miktar para kazanıyor. Flappy Bird 5 ay gibi bir sürede 50 milyondan fazla kez indirildi ve bağımlılık yarattığı için sürekli oynandı. Oynandığı içinde sahibine milyonlar kazandırdı.

Benim görüşüm şudur ki teknolojiyle para kazanmanın doğru orantılı olduğu şu zamanda sizde aklınızı kullanın ve para kazanmanın kolay ama bir o kadarda yaratıcılık gerektirdiğini aklınızdan çıkarmayın.

About admin

Check Also

TEKNOLOJİ İLE GÜVENLİĞİN BİRLEŞİMİ

İnsanların tüm dünya üzerinde kullandıkları güvenlik önlemleri, önlem alınacak durumlara karşı değişiklik gösterebilmektedir. Bu durum ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir