Home / Seo / Google ilk sayfada çıkma yolları

Google ilk sayfada çıkma yolları

 

Arama motorlarında başarılı olmanın yolları konu başlığı altında hazırladığımız bu yazımız ile siz değerli okurlarımıza web sayfalarının google, bing, yahoo, yandex ve diğer arama motorlarında başarıya ulaşmanın tekniklerini paylaşacağız. Aslında bir çok kaynak hemen hemen aynı bilgiyi değiştirerek yayınlamaktadır. Sürekli birbirinden alıntı yaparak paylaşılan yazılar çok can sıkmaya başladı diyebiliriz. İnsanlar yenilik ve yeni bir şeyler öğrenmek istiyorlar. Bunu yapan kişi sayısı oldukça az. Herkes birbirini taklit eder olmuş. Hemen çok kullanmış olduğum bir sözü burada paylaşarak yazıma giriş yapmak istiyorum. Takdir edilen değil taklit edilen başarmıştır. Biz veya başkası, taklit edilen herkes bir şeyleri başarmıştır arkadaş.

Arama motorları web sitelerini botlar aracılığıyla analiz ederler. Yine dış kaynaklarınızı, yapmış olduğunuz çalışmalarınızı bu botlar aracılığıyla tespit edip web siteniz için aksiyon alırlar. Bu aksiyonlar olumlu yönde de olabilir olumsuz yönde de. Günümüzde bir çok web sayfasının hızlıca ilk sayfaya yükseldiğini görebilirsiniz. Yükseldiği gibi düşeceğini de göreceksiniz. Çünkü yükselmek için botları kandırmaya yönelik çalışmalar yapılarak başarıya ulaşılıyor. Yarın pişman olmamak için onları kandırma odaklı değil de anlamaya yönelik çalışmalar yapmanızı tavsiye ediyoruz. Şimdi sizinle aşağıda paylaşmış olduğumuz maddeleri dikkate almanızı rica ediyoruz.

Arama Motorlarında Başarılı Olmak İçin;

  • Öncelikle web sayfanızın optimizasyonunu arama motorlarının kriterlerine göre yapılandırmalısınız.
  • Web sayfanıza düzenli olarak ziyaretçi odaklı içerikler girmelisiniz.
  • Sadece ana domaine değil alt sayfalarınıza da bağlantı almalısınız.
  • Kesinlikle backlink almaktan çekinmeyiniz. (Tabi kalitesiz, kalıcı olmayan kaynaklardan değil)
  • Sosyal medya platformların hemen hemen hepsinde aktif olarak yerinizi alınız.

Şimdi yukarıda belirttiğimiz maddeleri tek tek inceleyelim;

Arama motoru kriterleri olarak belirttiğimiz olayların en başında title, description ve keyword gelmektedir. Akabinde sayfa hızı, görsellerin optimize edilmesi ve içeriklerin yerleştirilmesi gibi durumları düzelttikten sonra içerik kısmına gelebiliriz. Hazırlamış olduğunuz içerikleriniz kesinlikle kullanıcı odaklı olacak. Yani kullanıcıyı sitede tutacaksınız. Sürükleyici, ilgi çekici ve onlara bilgi verici kaynaklar paylaşırsanız kullanıcılarınız sitenizden uzun süre çıkmaz hatta daha farklı kaynaklar bulabileceklerini düşünerek daha fazla gezinirler. Sadece domaine değil tüm sayfalarınız için bağlantı almalısınız dememizin sebebi ise tek bir sayfaya odaklanıp onu kuvvetli kılmanız sitenizin domain değerini kuvvetlendirmeyeceği gibi aşağılara çekecektir. Bu da eklemiş olduğunuz içeriklerin google da iyi konumlarda yer almasını etkileyecektir. Her zaman dış kaynakların önemini vurguladığımız bir blog sitesi olmuştur teknolojibiz.com peki neden backlink almanızı bu kadar vurguluyoruz? Çünkü o bu takımın bir parçası onsuz ne maça çıkabilirsiniz ne de kazanabilirsiniz. Geldik sosyal medya ağlarına. Bu ağları kullanmayan firmalar ya da kişiler gelecek için bir plan yapmasınlar. Çünkü onların web sayfaları gelecek de bir yerde olmayacak. Olabildiğiniz her platformda yerinizi almanızı önermekteyiz.

Bu makalemiz de dikkat ettiyseniz iç linkleme yaptık. Özellikle neden backlink ve sayfa hızı kelimelerine vermiş olduğumuz bağlantıları da incelemenizde fayda olacaktır. Sizler için hazırlamış olduğumuz o makaleler ile web sayfanız için daha profesyonel adımlar atabilirsiniz.

 

About admin

Check Also

Black Hat(Siyah şapka) Seo Tekniği Nedir?

Adından da gördüğünüz siyah şapka olarak tabir edilen bu çalışma Google tarafından kabul edilmeyen bir ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir