Home / Seo / Black Hat(Siyah şapka) Seo Tekniği Nedir?

Black Hat(Siyah şapka) Seo Tekniği Nedir?

Adından da gördüğünüz siyah şapka olarak tabir edilen bu çalışma Google tarafından kabul edilmeyen bir çalışmadır.Yapılması durumunda Sitenize yarardan çok kalıcı zarar verebileceğiniz bir çalışma türüdür. Bu tarz çalışmalar sitelerinizi kısa zaman da çok iyi yerlere getirir fakat uzun vadede sitelerinize ciddi zarar alırsınız.Google’ın cezası ağır olur:)
Black Hat Seo Çeşitleri
Bu sistem site içi yapılan Black Hat Seo çeşitleri ve site dışı yapılan Black Hat Seo çeşitleri olmak üzere ikiye ayrılır.
Site içi: Site içi çalışması anasayfa üzerinde yapılan gereksiz ve aşırı link çalışmasıdır, çok fazla kullanılan etiketler, dost site ve referans olarak verilen siteler düzensiz ve anlamsız oluşan farklı kodlama yapılarıdır.

Site dışı: Site dışı çalışması farklı sitelerin anasayfasına verilen kelime çalışmasıdır. Bu şekilde binlerce bağlantı gönderebilirsiniz fakat sonunda google tarafından sandbox veya filtre cezasına çarptırılırsınız.(Eğer ki böyle bir uygulama yapacaksanız sizlere tavsiyem kesinlikle yapmayın. Sonra çok pişman olursunuz)

Black Hat Seo Kurtulma Yolları

Öncelikle site içerisindeki linklerinizi, kaynak kodlarınızı(şifrelenmiş yada görünmeyen(display: none;) olarak gösterilmiş bağlantılar) ve bu linklerden ve anasayfanızdaki uzunca devam eden sayfalardan yok edin. Yoğunca bir etiket grubu varsa onlardan kurtulun ve sitenize özgün yazılar yazmaya başlayın.
Site dışındaki Black Hat(Siyah şapka) bağlantılarından kurtulmak için webmaster tools’u kullanarak bağlantıları reddetme seçeniğini kullanabilirsiniz(Webmaster tools hakkında detaylı bilgi için Webmaster Tools ve Bize Olan Yararı adlı yazıma bakabilirsiniz) . Bu hizmette sizlere sunulan şey size bağlantı verilen adresler eğer sitenize zarar verici içerikte ve sınırsız bağlantı şeklindeyse not defteri(txt) halinde Google servisine upload ederek istemediğiniz bağlantıları reddetmekten geçiyor.

About admin

Check Also

SEO Bursa Çalışmaları ile Dijital Dünyadan Maksimum Verim Alın

    Günümüzün teknoloji çağında yeni bir marka yaratmak, bu markayı başarılı bir şekilde sürdürmek ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir