Home / Seo / Backlink nasıl oluşturulur

Backlink nasıl oluşturulur

Backlink olmadan başarı olmaz. Kimisi bu başlığa ve yazının içeriğine pek sıcak bakmasa da ben yazmak ve ziyaretçilerimi bilinçlendirmek istiyorum. Bu yazımda sizlere backlink teriminin faydaları, o olursa ne olur olmaz ne olur? sorularının cevabını ve neden almanız gerektiğiyle alakalı konular hakkında bilgiler aktaracağım.

Web sitenizin başlığını, açıklamasını ve anahtar kelimelerini düzenli olarak yapılandırdınız. Tasarımı çok güzel, düzenli olarak içerikte girmeye başladınız. Fakat sizi kim nereden duyacak. Hani referanslar, referans olmadan başarı olur mu? İnsanlara backlink denildiğinde artık aman uzak dur diyenler oluyor. Ya bu terim ne kadar tehlikeliymiş arkadaş. Google ne kadar soğuttu bu terimden sizi. O olmadan başarı olmaz bunu bilmenizi isterim. Nasıl referans olmadan işe alınamıyorsanız arama motorlarında da başarılı olamazsınız. Peki nedir bu bağlantıdan insanların çekincesi?

Google güncelleme yaptıktan sonra dış kaynaklara savaş açtı. Bu doğru ama her kaynağa değil. Önüne gelen yerden bağlantı alan, sürekli aynı anchor text kullanan, spam oluşturacak şekilde link ekleyen kişilere artık ön yargılı bakıyor ve ağzıyla kuş tutsa arama motorlarında başarılı olamıyorlar. Şimdi bunu gerçekleştiren insanların bu terime soğuk bakması normal mi? değil dersek anormal bir kelime kullanmış oluruz. Bir sosyal paylaşım, bir tanıtım, bir imleme, bir yorum. Bu saydıklarımın hepsi backlink sınıfına girmektedir. Sosyal paylaşımlar olmadan yazdığınız yazıları ya da sitenizin ismini, adresini kim bilecek? Tabi ki kimse. Online pazarlama çok önemlidir. Sadece e-ticaret sitelerine özgü değil. Bir blogu bile pazarlamanız lazım. Ziyaretçi sayınızın artmasını istiyorsanız doğal ve kalıcı olmak üzere her türlü platformda yer almalısınız.

Ben başarısız oluyorum, bir türlü web sitem sıralamalarda gözükmüyor, ne yapsam çıkmıyor, ilk 500 ‘de bile değilim? Bu soruları hala soruyorsanız bir noktada yanlış yapıyorsunuzdur. Bağlantı ekliyor musunuz? Arama motorlarının belirlediği kurallara dikkat ediyor musunuz? Bu sorular gibi bir çok soru sorabilirim. Önemli olan kendinize göre değil, bir blog yazarının, bir seo uzmanının belirlediği kurallara göre değil google’nin istemiş olduğu kurallara göre sitenizi yapılandırdınzı mı?

Değerli okurlarımız, tüm kurallara göre web sayfalarınızı yapılandırın, içeriğinizi düzgün olarak ekleyin ve sosyal paylaşım platformları, kaliteli bağlantı kaynaklarına sitenizi eklemeye başlayın başarı kendiliğinden gelecektir. Mesela bir içerik ekledikten sonra o içeriği facebook, twitter, pinterest, stumbleupon gibi platformlarda paylaşıyor musunuz? Yapmıyorsanız denemeye başlamanızı önermekteyim. Ben daha profesyonel bir hizmet almak istiyorum, kendim yapamıyorum, vaktim yok diyenler arasındaysanız bizlere iletişim sayfamız aracılığıyla ulaşarak uygun fiyatlarla hizmet satın alabilirsiniz. Bu arada web sitenizi ekleyebileceğiniz özel kaynakları paylaşmış olduğumuz kategori sayfamızı ziyaret ederseniz bir çok siteyle karşılaşabilirsiniz. Kategori sayfamıza bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

About admin

Check Also

Black Hat(Siyah şapka) Seo Tekniği Nedir?

Adından da gördüğünüz siyah şapka olarak tabir edilen bu çalışma Google tarafından kabul edilmeyen bir ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir