Home / Seo / Backlink Alabileceğimiz Siteleri Nasıl Buluruz

Backlink Alabileceğimiz Siteleri Nasıl Buluruz

Merhaba Teknoineks takipcileri
Bugunkü yazımdaki konu tamamıyla backlink üzerine olacak. Asıl konuya gecmeden önce önce sizlere backlink’den kısaca bahsetmek istiyorum. Backlink kısaca başka sitelere link vermeye denir. Bu başka sitelere verdiğiniz linkler sayesinde sizin siteniz ön plana olur( Backlink hakkında daha fazla bilgi için Backlink Nedir ve Sitelerimize Ne Gibi Katkısı Vardır adlı yazımı okuyabilirsiniz) Backlink konusuna değinerek sizlere bu yazım da backlink almak için google da nasıl bir araştırma yapacağınız dan bahsetmek istiyorum. Eğer ki kuralına uygun haraket ederseniz bu bulduğunuz sitelerden çok rahat backlink alabilirsiniz ve sizler de sitelerinizi ön planda olmasını sağlabilirsiniz.

Web Dizinleri;
Öncelik olarak web dizinleri konusuna değinmek istiyorum. Web dizinleri sizlerin kendi sitelerinizi ekleyebileceğiniz mükemmel bir platform olarak düşünebilirsiniz. Tabi bu kadar iyi olan bir platformun da ekleme zorlukları muhakkak vardı bazı siteler(çok azı) belli bir ücret karşılığında sitenizi ekler kimisi de karşılıklı olarak link ekler onların vereceği linkleri sitenize eklemezseniz kabul etmezler ama merak etmeyin bu siteler içinde karşılıksız link verebileceğiniz siteler de var sizin yapmanız gereken bu siteleri bulmak ve birazcık araştırma ile bu siteleri de bulabilirsiniz.

Yukarı daki resimlerde gördüğünüz gibi bu iki kodu google’a yazarak web dizinlerini google da bulabilirsiniz.
Web dizin kodları;
inurl:submit.php intitle:dizin
inurl:site-ekle.php intitle:site ekle

Forum Siteleri;
Forumlara üye olup imza veya başka bir kısma ekleyeceğiniz ekleyeceğiniz linkler ile alacağınız backlink çalışmasıdır. Bunun için bir ücret ödemenize gerek yoktur fakat bazı forumlar nofollow olduğu için sizin sitenize pagerank değerine bir katkısı olmamaktadır ama bu sizin sitenize bir katkısı olmucağı anlamına gelmez sonuçta pagerank’e etki etmiyor demek sizin sitenize backlink kazandırmıcağı anlamına gelmez( bu konu da daha fazla bilgi almak için Nofollow ve Dofollow Seo Üzerindeki Önemi adlı yazıma bakabilirsiniz)

Yukarı daki resim de gördüğünüz gibi bu kodu google’a yazarsanız karşınıza bir sürü forum sitesi çıkar buralara üye olup sizde backlink alabilirsiniz “seo” yazan yer örnek sadece siz oraya siteniz ile alakalı bir kelime yazarsanız sizin siteniz ile alakalı forum siteleri cıkacaktır karşınıza.
Forum Siteleri kodları kodları;
intitle:”seo” intext:”powered by vbulletin”
intitle:”seo” intext:”Simple Machines”
intitle:”seo” intext:”MyBB Group”

Blog Yorum Siteleri;
En basit ve maliyet acısından size hiç şekilde zorluğu olmucak bir çalışma olarak düşünebilirsiniz bunu. Tek yapmanız gereken blogları bulup yorum kısmına yorum yazmak Site yazan kısma da sitenizi eklemek (Daha fazla bilgi için Blog Backlinkciliği Nedir ve Nasıl Yapılır adlı yazıma bakabilirsiniz.

Resimde gördüğünüz gibi kodu google’a yazıyoruz. Karşınıza cıkan sitelerin tamamı o kısma yazdığınız site ile alakalı olacaktır. Sizde buralara bakarak bu sitelerden link alabilirsiniz.
Rakip Sitelerin Nerelerden Backlink Aldığını Öğrenme Kodu;
“www.siteismi.com” -site:www.siteismi.com
Not: “www.siteismi.com” yazan kısma incelemek istediğiniz sitenin ismini yazınız.

.edu ve .gov Uzantılı Sitelerden Backlink alma;
Blog yorum gibi bu da sıfır maliyeletle ve hiç zorlanmadan alacağınız backlink çalışması türüdür. Sizlere kesinlikle tavsiye ederim. Bu sitelerden backlink alma bloglardan backlink alma ile aynıdır Blog Backlinkciliği Nedir ve Nasıl Yapılır bu yazımı okuyarak çok rahat bir şekilde backlink alabilirsiniz.

Resimlerde gördüğünüz gibi bu kodları google’a yazıp karşımıza cıkacak olan siteleri analiz edin ve en uygun olanından backlink alın.
.edu ve .gov Uzantılı Sitelerden Backlink Alma Kodları;
“leave a comment” site:.edu
“leave a comment” site:.gov

Firma Rehberlerinden Backlink Alma;
Bu sitelerin mantığı dizinler ile aynıdır bazıları ücretli bazıları karşılıklı link ile bir kısmı da karşılıksız ve ücretsiz olarak link verebileceğiniz sitelerdir. Biraz araştırma ile Karşılıksız olanları çok rahat bir biçimde bulabilirsiniz.

Resimlerde gördüğünüz gibi bu kodları google’a yazıp karşımıza cıkacak olan siteleri analiz edin ve en uygun olanından backlink alın.
Firma Rehberlerinden Backlink Alma Kodları;
inurl:firma-ekle,
inurl:firma_ekle

Forum Tanıtım Yazısı Backlinkleri;
En son olarak da sizlere forumlara tanıtım yazısı yazıp alabileceğiniz backlinklerden bahsetmek istiyorum. Bu hem çok kullanışlı hemde çok kolaydır ve sizlere maliyet konusunda sıkıntı yaratmaz. Çoğu forum sitesi tanıtım yazılarından para almaz ama ne yazıkki bazı forum siteleri nofollow dur fakat üzülmeyin :) Nofollow Dofollow artık sadece pagerank değerine etkisi vardır. Sizlere backlink acısından bir sıkıntı yaratmaz (Daha fazla bilgi için Nofollow ve Dofollow Seo Üzerindeki Önemi bu yazımı okuyunun

Resimlerde gördüğünüz gibi bu kodu google’a yazıp karşımıza cıkacak olan sitelerin hepsine tanıtım yazısı yazabilirsiniz.
Forum Tanıtım Yazısı Backlinkleri Kodu;
intitle:”seo” inurl:seo
Not: Tırnak içinde yazan “seo” kelimesini sizin için en uygun kelime ile değiştiriniz.

About admin

Check Also

Black Hat(Siyah şapka) Seo Tekniği Nedir?

Adından da gördüğünüz siyah şapka olarak tabir edilen bu çalışma Google tarafından kabul edilmeyen bir ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir