Home / Akıllı Telefon / Akıllı Telefonlardaki Gelişim ve Rekabet

Akıllı Telefonlardaki Gelişim ve Rekabet

Biraz akıllı telefonlardan bahsedelim. Benim dikkatle izlediğim ve takip ettiğim Samsung firması. Gerçekten kendini sürekli geliştiren ve durmak bilmeyen bir telefon çılgınlığının içindeler. Bundan bir 10 sene önce Samsung adını belki duymamış olabilirsiniz genelde Nokia önceleri çok rağbet gören, sağlam, teknolojiye ayak uyduran, kendini kanıtlamış bir markaydı. Peki ne olduda Nokia tahtını Samsung, i-phone, Htc gibi markalara teslim etti. Bunun nedenini sizde benim gibi merak ediyorsanız okumaya devam edin.

Bana kalırsa Nokia’nın bu düşüşün tek sebebi kendini geliştirememiş olmasıdır. Sistemini geliştirememesi ve sağlamlık olarak hâlen daha rağbet görsede, teknolojiye ayak uğduramaması yüzünden telefon piyasasında çok gerilere düştü.

asdasdasdasdasd Eski Nokia modellerinden rağbet gören ve uzun ömürlü telefonlarından birini söylemek istiyorum. Nokia’nın en meşhur en ünlü telefonu olan 3310 . 3310 sağlamlığıyla ve o meşhur yılan oyunuyla bütün dünyada ün salmış ve gerçekten zamanının en kullanışlı ve en uzun ömürlü telefonuydu. Her türlü espriyede konu oluyordu. Bu esprilerden bir kaçınıda sizinle paylaşmak istiyorum.

Birincisi ” Mancınıkla düşman ülkeye nokia 3310 fırlatmak. ” bu espriyi ilk okuduğumda çok güldüm ama gerçekçi bir espri olduğunuda unutmayalım 3310 birinin kafasına gelse gerçekten ciddi hasarlara yol açabilir.

İkinci olarak ” 3310′u bir sopanın ucuna bağlayıp çekic niyetine kullanmak ” bu espriyide çok gerçekçi buldum doğrusu. Çünkü 3310′u duvara atsak, bir binada 3.kattan aşşağıya atsak bir çizik bile oluşmuyordu. Şimdiki telefonlardan masadan, sandalyeden düşse ekranı kırılıyor ve şimdiki telefonlar sadece ekrandan oluştuğu için ekrana bir telefon fiyatı verip yaptırmak zorunda kalıyorsunuz. Bu konularda nokia’nın üstüne tanımıyorum.

Bu arada Samsung, Barselona’da düzenlenen MWC 2014 etkinliğinde yeni Galaxy S5’i tanıttı. Ve gerçektende merakla beklediğim, beklenilen bir galaxy modeli olucağından eminim. Bir kaç özelliğinden bahsetmek gerekirse. Telefonda Full HD ekran ve 16MP kameranın yer alacağı iddia ediliyor. İnternete düşen resiminide sizinle paylaşmak istiyorum.

About admin

Check Also

Casus program veya casus yazılım

Casus program veya casus yazılım denildiğinde isimlerinden de çağrışım yaptığı üzere kullanıldıkları bilgisayar veya akıllı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir